osobní - Občasný blog (blok) - cernypetr

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

PF 2019

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Milí kamarádi (Vy, kteří sem ještě tu a tam zabloudíte, abyste zjistili, že nic nového nepřibylo a že když něco, tak spíš někde na Facebooku nebo na Instagramu)! Přeju Vám ze svého mezisvátečního krkonošského exilu "alles gute" do toho roku 2019! Tak fakt jen samé dobré zprávy!!!


První fotky z prázdnin 2018

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Začaly nám prázdniny a my už tradičně na Hanapetru... Prvních pár fotek (zcela zaměnitelných s fotkama loňskýma, předloňskýma...) najdete ZDE.


Plavba na počest sladkých třiceti... (10.6.2018)

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Nikdo nemládneme. Omleté moudro praví, že svůj věk cítíme nejvíc na svých dětech. Tak nevím, jestli bych měl v den třicátin svého syna cejtit nostalgii a smutek ze stáří, nebo se těšit z toho, že ještě žiju a cítím se relativně zdráv... Je to fuk, protože tady jde především o těch třicet a to byl, pokud si vzpomínám, fak´krásnej věk!
Týden před Štěpánovýma narozeninama jsme se nalodili na hausbót pana Jiráka na Chrudimce a uspořádali rodinnou plavbu okolo mysu Dobré naděje Na špíci směrem na Kunětice a zpátky. Oslava proběhla uvolněně, leč důstojně, nahlášená bouře se nekonala, i když se to chvílema tak tvářilo.


Čarodějnický weekend na Hanapetru...

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
...aneb když se jaro vyvede. Na fotogalerii se mrkněte TADY.


CO VŠECHNO JSEM V POSLEDNÍ DOBĚ NENAPSAL...

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Milý deníčku,
jak se tak koukám, od podzimu ani čárka, maximálně tak nějaký ty posty na fejsbúk nebo instagram... A přitom život stále sviští a my s ním. Vánoce se převalily, prezidenta máme novýho, i když vlastně starýho, nějakou tu kultůru jsme zvládli. Dílem už prostě navždycky zůstanu lajdákem a pečlivé oprašování domény cernypetr.com zůstane minulosti, těm pionýrským dobám telefonního tů-tů internetu a době kamenné, co se sdílení čehokoliv týká. Abych to tu však nenechal jen tak zarůstat trávou a kopřivama, čas od času musím přece jen něco odložit i sem, do relativního soukromí, na adresu, kterou zřídka navštěvují moji blízcí a která je takovým mým osobním archívem, ve kterém občas hledám něco z dávné i nedávné minulosti.Prázdniny na konci...

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Milí zbylí abonenti těchto stránek, léto je obdobím lenošení a jednomu se nechce vlastně ani vysedávat u počítače a psát, upravovat fotky a tak... Přesto vkládám pár záznamů z posledních dvou měsíců.
Přeji statečné a radostné vykročení do podzimního času, nových náročných úkolů, předvolebních pranic a taškařic. Třeba sem v nastalé době i něco sem tam napíšu.
Olé!Svět ten čert vem!

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Básník a překladatel Josef Hiršal, a nebyl zdaleka sám, do češtiny aplikoval (zde je to vhodnější výraz, než "přeložil") jazykovou hříčku Christiana Morgensterna "Jak si šibeniční dítě zapamatuje jména měsíců".

Sněden
úhoř.
Vezem
buben.
Svět ten
čert vem!
Na věnec
lupen.
Lháři,
lži jen!
Tys dopad!
Blázinec.

Nacházíme se v těchto dnech (psáno 24.května) někde uprostřed dvojverší "Svět ten čert vem!", což považuji za celkem pasující. Posledních deset let nemám květen jako měsíc zrovna rád, trošku nám doma obrátil ten svět vzhůru nohama, takže jsem ani neměl moc velkou chuť nic psát, i když by věru bylo co...

Květnové dění v naší kotlině komentoval a analyzoval kdekdo, virtuální veřejný prostor je naplněn proklamacemi stejně jako česká májová krajina smrdutou žlutí řepkových polí. Oprávněná a pochopitelná všelidová vůle po nápravě poměrů paradoxně vynesla nahoru toho největšího šíbra, kterého právě ty všeobecně proklínané roky palerma porodily a pro něhož nebyla společenská nasranost nic jiného, než tou nejlepší akvizicí v životě.
A půl roku před prezidentskými volbami máme přímým přenosem potvrzeno, že za Bránou Gigantů se rozkládá Buranov s velkým "B" a nestane-li se zázrak, bude pokračovat.  
A konečně pondělní události v Manchesteru jenom potvrzují příznačnost Morgensternovy (resp. Hiršalovy) metafory zvláště pro letošní přelom jara a léta.

Ale naštěstí nejenom apokalypsou je letošní jaro prostoupeno... Jsou tu soukromé vesmíry jiných galaxií, dostatečně vzdálených od municipálních nechutností, trapáren a tragédií. A tak zatímco se vláda otřásala v základech, stihli jsme s bráchou v Krkonoších vyměnit zasrané (doslova) odpadní trubky za čistoskvoucí novodur a za vydatné pomoci kamaráda Petra i provést další drobné změny v chalupě. (Částečná fotodokumentace zde na mém TUMBLR profilu)
Taky jsem oslavili bůhvíkolikáté narozeniny naší kamarádky Haničky a pokřtili přitom Kariho novej gril (zde fotodokumentace trestuhodně chybí). No a v sobotu 20.května nám u Žluťáka do hlav narval porci poctivé muziky nedávný bubeník legendárních AC/DC Phil Rudd se svojí kapelou. Pár fotek z koncertu můžete vidět taktéž zde na mém TUMBL profilu, fotka Ondry Littery do publika viz níže. Kdo najde černocha, má bod...
   Luboš Pospíšil for Jitka

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Kozlice Jitka se narodila před padesáti lety, což lze (byť se jedná o dámu) říkat bez bázně a hany, protože se svým léta se neměnícím exteriérem pubescenta  zřejmě musí v sámošce pořád ukazovat občanku, když jde Kozlovi pro šnaps. U příležitosti svého jubilea uspořádala s Kozlem pro  sebe a své  přátele v pátek 7.4. ojedinělý večírek v klubovně spojilského hřiště, na který přizvala legendu českého bigbeatu Luboše Pospíšila. Luboš Pospíšil přijede začátkem června do Pardubic ke Žluťákovi s kapelou, tady jsme měli možnost dopřát si příjemný aperitiv v podobě sólového vystoupení s průřezem jeho nejlepších písniček.
Tady se můžete podívat na kratičký záznam a na této stránce najdete několik fotografií. Když mi pošlete případné další fotografie z koncertu či následné afterparty u Kozlíků doma, přihodím je :)
Jitce tedy ještě jednou všechno nejlepší a díky za večer!
No a taky díky za každé nové ráno :)


Zuzce by bylo padesát roků

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Kdyby byly věci normálně, slavili bychom letos 8. března se Zuzanou její padesátiny. Protože se však věci vyvinuly jinak, než jsme kdo nejprve předpokládali, pak věřili a nakonec do poslední chvíle doufali, zbylo nám spousta vzpomínek a o hodně míň fotek.  Tak si dnes vzpomeňte se mnou!
Vzhledem k tomu, že tento blog poskytuje jen omezené publikační možnosti, pro fotky a "hejbací obrázky" se podívejte na tuto stránku...Koulení ve Velvetu

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Několik málo let nazpět scházíme se s přáteli na podzemní bowlingové dráze ve Velvetu, abychom se prokouleli trvajícími zbytky zimy a ujistili se, že i když jsou vánoční svátky daleko za námi, žít se musí.
Letošní koulení připadlo na sobotu 11. února a původní záměr zaházet si tak dvě hodinky nám vylepšili nedorazivší následníci, čímž se nám prostor pro mimořádné výkony natáhnul hezky přes desátou večerní. Někomu ty čtyři (nebo kolik) hry stačily k vybroušení stylu, na někom byla ke konci znát únava. Přiznávám, že když se společnost rozešla a my si s Míšou dali poslední partičku, ostudně jsem prohrál :)
Mojí ambicí bylo pořídit každému účastníkovi památeční koulecí fotografii, ale výsledky mobilních momentek jsou více než tristní. Tak alespoň jedna instagramová, kde lze rozmatlanost vydávat za kreativní přístup a umělecký záměr...
(Klikni pro zvětšení)TOPlist
cernypetr.com © 2017
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky