Občasný blog (blok) - cernypetr

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

PF 2019

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Milí kamarádi (Vy, kteří sem ještě tu a tam zabloudíte, abyste zjistili, že nic nového nepřibylo a že když něco, tak spíš někde na Facebooku nebo na Instagramu)! Přeju Vám ze svého mezisvátečního krkonošského exilu "alles gute" do toho roku 2019! Tak fakt jen samé dobré zprávy!!!


BluesAlive 2018

cernypetr
Vytvořil v hudba ·
Zažít BluesAlive v Šumperku týden po pražském koncertě Buddyho Guye je tak trochu jako vyrazit do "domu lásky" bezprostředně po souloži století.
Už od roku 2005 ovšem s kamarády Šumperk navštěvujeme pravidelně a domů odjíždíme vždy unaveni, leč uspokojeni!
Věřme, že nejinak tomu bude i letos. Na tomto odkazu  můžete sledovat nepravidelně přibývající  fotografie z třídenního maratonu hudby, tance, piva a veselení vůbec...
Jako předehra je do galerie nahráno pár fotek právě z 8.11. z Lucerny (Buddy Guy)28. říjen 2018 ... 100 let

cernypetr
Vytvořil v politika ·
V našem hotelovém pokoji visí po stěnách celkem čtvery historické  hodiny. Je to takovej hodinovej hotel. Jedny ukazují za pět minut dvě,  druhé třičtvrtě na šest, třetí sedm deset, na čtvrtých bude jedenáct.  Moje hodinky, co se samy neumí přizpůsobit změně času, mají půl osmé,  jenom chytrolín mobil je in. Je neděle 28. října, svátek, kousek odtud  se brzy začne šikovat obří vojenská přehlídka. Ještě že v čele nemusí  kráčet ten úplně vrchní velitel, leda že by ho vezla paní Műllerová.  Probouzíme se do mezičasí a chystáme si deštníky. Chybí pointa nebo  šťastný konec? Na to čekáme všichni...
První fotky z prázdnin 2018

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Začaly nám prázdniny a my už tradičně na Hanapetru... Prvních pár fotek (zcela zaměnitelných s fotkama loňskýma, předloňskýma...) najdete ZDE.


Ringo Starr & All Stars Band v Praze (19.6. 2018)

cernypetr
Vytvořil v hudba ·
V úterý 19.června jsme se s hochy z naší firmy vypravili do Kongresového centra - tedy blahé paměti sjezdového paláce a jeho plyšových lenošek, které pamatují ještě zadnice komunistických pohlavárů. Po šesti nebo kolika letech do Prahy zavítal sám Ringo Starr se svou hvězdnou kapelou. Naposledy jsem tu viděl (ještě před dobou telefonu s fotoaparátem a dobou předfacebookovou) legendu B.B.Kinga. Tehdy si vzpomínám na neuvěřitelnou atmosféru bez ohledu na sterilní prostředí a zvukovou nasákavost bolševických fotelů. Tentokrát musím poznamenat, že sál něco z té očekávané atmosféry ukrojil a vše zachránil jen závěr, kdy kapela vyzvala povalující se publikum, aby se zvedlo a přišlo si dolů před podium zatancovat, což se vskutku povedlo a konec koncertu všechno spravil.


Plavba na počest sladkých třiceti... (10.6.2018)

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
Nikdo nemládneme. Omleté moudro praví, že svůj věk cítíme nejvíc na svých dětech. Tak nevím, jestli bych měl v den třicátin svého syna cejtit nostalgii a smutek ze stáří, nebo se těšit z toho, že ještě žiju a cítím se relativně zdráv... Je to fuk, protože tady jde především o těch třicet a to byl, pokud si vzpomínám, fak´krásnej věk!
Týden před Štěpánovýma narozeninama jsme se nalodili na hausbót pana Jiráka na Chrudimce a uspořádali rodinnou plavbu okolo mysu Dobré naděje Na špíci směrem na Kunětice a zpátky. Oslava proběhla uvolněně, leč důstojně, nahlášená bouře se nekonala, i když se to chvílema tak tvářilo.


Čarodějnický weekend na Hanapetru...

cernypetr
Vytvořil v osobní ·
...aneb když se jaro vyvede. Na fotogalerii se mrkněte TADY.


PREZIDENT NA SJEZDU KOMANČŮ

cernypetr
Vytvořil v politika ·
Chce-li být člověk důvěryhodný, měl by být především spravedlivý. I tam, kde mu nátura napovídá, že by se snad trochu té nespravedlnost ve jménu dobré věci sneslo.
Prezident Vetchý Mokasín promluvil na sněmu Komančů a je mu právem vytýkáno, že byl skoro po třiceti letech od našeho sametového Wooden Knee prvním náčelníkem, který se dostavil a (nepochybně) s představiteli tohoto kmene vykouřil nějaké to cigárko míru. Považujeme-li tedy prezidentovu přítomnost na tomto sjezdu za ostudu a poplivání našeho demokratického vývoje, jak zde na mnoha místech můžeme číst, slyšet a vidět, bylo by dobré a poctivé vyslovit i ono "B" - co jeho projev obsahoval.
Prezidentova řeč před rudochy byla vcelku očekávatelně sebestředná a její doslovný přepis nemilosrdně odhaluje slábnoucí rétorické schopnosti starce. V žádném případě však nebyla servilní a nebýt sáhodlouhého žvanění o vlastní odvaze říkat všude a za všech okolností nepříjemné pravdy, v pasáži, která promlouvala přímo ke společenství v sále, zněla nelítostně a tvrdě, včetně výzvy k výraznější sebereflexi a pokání. A že je oslovil "soudružky a soudruzi"? Tak už je oslovoval jako host kdysi i božský Egon Bondy (a myslel to vážně).
Mnohokrát jsem tu dal najevo, že Miloše Zemana považuji za neštěstí pro naši současnost i pro celý vývoj české sociální demokracie, kterou dostal po roce 1993 na scestí doktrínou účelného využívání české malosti. Ta sice partaji přinesla rychlý úspěch, ale zlikvidovala její kurs k moderní levicové straně a dnes ji dohání zoufalý nedostatek osobností s politickým sexappealem.
Pokud však jde o jeho performanci na sletu komunistů, jsem přesvědčen, že jeho projev byl jediným na tomto místě a v tu dobu, který poslal do háje mantry velké části delegátů. Z tohoto pohledu byl prezident na sjezdu v Nymburce dozajista užitečnější, něž kdyby se kymácel nad ostatky kardinála Berana.
Howgh.


Bob Dylan v Brně (15.4. 2018)

cernypetr
Vytvořil v hudba ·

Mockrát už jsem psal o tom, kolik zdánlivě nedosažitelných hudebních snů jsme si po roce 1989 splnili.
V osobě Boba Dylana je to zcela určitě jeden z nich, v mém případě ten z nejzásadnějších. Z dob, kdy ještě vstupenky na koncerty nebyly unifikovanými vyjetinami z domácí tiskárny, byly originální a krásné, mi zůstala ta z roku 1994.
Když jsem Dylana viděl poprvé v holešovické sportovní hale, bylo mu 53 let (krucifix, jako dnes mně...), ve svém countryovém outfitu hrál na kytaru, na harmoniku (letos již ani na jedno z toho) a jeho hlas prožíval právě své "mečivé" období, které tak dobře známe ze soudobých live nahrávek (jeho vystoupení na The 30th Anniversary Concert Celebration 1993 nebo MTV Unplugged 1995).
Pamatuju se na ten zážitek už proto, že to byl jeden z prvních opravdu velkých koncertů, které jsem v porevoluční době zažil. Pakliže jsme tehdy měli pocit, že jdeme na koncert hvězdy za zenitem, která už bude až do důchodu na svých stále méně častých show omílat jen slavné písně z minulých dekád, dnes vidíme, jak jsme se mýlili. Polovinu setlistu letošního koncertu tvořily Dylanovy písně, které tehdy v roce 1994 ještě nebyly na světě. Před sebou měl zásadní album Time Out Of Mind (1997), další čtyři autorská alba po přelomu milénia (Love and Theft / Modern Times / Together Through Life / Tempest) a hromadu výběrů, rarit, reedicí a živáčů...
Z folkového barda přes rockandrollového rebela, countryového zpěváka a alternativce se předloňský laureát Nobelovy ceny za literaturu vyvinul v šansoniéra, který své písně záměrně zbavuje legendárního kabátu, přetavuje jejich harmonii i rytmus a často jen deklamuje texty do úsporného hudebního základu perfektně šlapající ale minimalistické kapely.
Dylana jsem zažil čtyřikrát z jeho deseti návštěv Čech. Letošní koncert, pokud můžu vůbec svou paměť rozprostřít přes to čtvrtstoletí, považuji za druhý nejlepší po onom iniciačním zážitku z devadesátých let.
Na Dylanových koncertech je přísný zákaz pořizování jakýchkoliv záznamů, v dnešní skrznaskrz mediální době až hraničící z obsesí. Nikde jinde security tak neobíhá halu a nepeskuje diváky s mobilama (na foťák zapomeňte úplně...). Přesto je pochopitelně internet plný více či méně mizerných audiozáznamů a rozmazaných videí. Bezprostředně den po brněnském koncertu se ve Vídni jednomu návštěvníkovi podařilo natočit překvapivě kvalitní videozáznamy přídavků. Níže najdete odkazy na ně.
   PŘIZNÁNÍ aneb je suis Kalousek

cernypetr
Vytvořil v politika ·

Tak nám na tom našem fejsbúku některé poslankyně Burešovy firemní partaje, co byly v sedmdesátých letech ještě daleko na houbách, sdílejí skandální archivní fotografie z páně Kalouska pionýrských dob.
Bez ohledu na to, co si myslím o Miroslavu Kalouskovi a že ty fotky vlastně celkem pobaví, bych velmi rád dotyčným vzkázal, ať si zkusí zamést před svým vlastním prahem a pozorněji se podívají, čemu že to dnes za své plné dospělosti a s dosaženým vzděláním slouží.
A připojuji jedno solidární přiznání :)TOPlist
cernypetr.com © 2017
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky