Archivy se otvírají - 1980 - The Convicts

Přejít na obsah

Archivy se otvírají - 1980 - The Convicts

cernypetr
Published by petr v hudba · 16 Duben 2017
Server cernypetr.com vám přináší ojedinělou archívní nahrávku starou 37 let.
Uveďme alespoň nějaké dobové souvislosti. V roce 1980 vydávají AC/DC svoji desku "Back in Black", U2 maji na kontě svůj čerstvý debut "Boy", Bruce Springsteen zpívá The River, v září umírá John Bonham, John Lennon nahrává Double Fantasy a zbývá jen krátký čas do jeho osudového setkání s Markem Chapmanem před Dakotou na 72. ulici.
Skupina Sex Pistols se rozpadla před dvěma lety a v komunismem ovládaných Čechách se pomalu rodí první vlna punkových kapel, jakými jsou Zikkurat nebo Energie G. Do vzniku Visacího zámku zbývají dva roky.
Píše se červen 1980 a na pardubické základní škole nesoucí jméno maršála Koněva poprvé vystupuje na závěrečném večírku 9.B skupina The Convicts. Žádná fotodokumentace se bohužel nezachovala, existuje ovšem několik málo nahrávek. Abonentům serveru cernypetr.com tímto předkládáme dobový záznam hitu "Starý meloun", který přetavuje staré dobré hardrockové kořeny do nastupujícímu dadaistického pre-punku.
Složení legendární formace The Convicts: Petr Kupčák (klávesy, kytara) / Pavel Hicl (bicí) / Ota Machač (kytara) / Petr Černý (basa).Návrat na obsah